Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 13.07.2015 20:56:54 

Výstavy

Vítejte  v sekci Výstavy

Už dlouho nosím v hlavvě zhodnocení uplynulého výstavního roku 2011.   Byl to pro nás mimořádně úspěšný rok, který nás posunul o velký kus dál. Naučily jsme se hodně o úpravě srsti, tak nějak  u nás vykrystalizovalo, že našemu srdci jsou nejbližší kudrnáči, čili texeli a merina, okrajově budeme ale chovat také šeltie a vzácně i coro. To všechno hlavně v barvě červeno-bílé. trikoly jen vzácně.  V loňském roce jsme výstavy i chov sdílely s Kornélkou a její rodinou a bylo to prostě SUPER!! protože sdílená radost je 10x větší a sdílené problémy a bolsti jsou daleko snesitelnější.

 V loňském roce se nám podařilo udělat šampionáty s 12 morčátkama z našeho chovu. Abych byla přesná, tak 2 z nich jsou v majetku jiných chovatelů a to Lucky Bělinové - Caesare Rainbow a u Zuany Weinlichové- Johny Depp Rainbow. Děkujeme jim za   výbornou prezentaci našich duhových morčátek.  Podařilo se nám zúskat ocenění BRONZOVÁ  CHOVNÁ STANICE  a máme splněno i na STŘÍBRNOU CHOVNOU STANICI, ale panička je tak líná, nebo neschopná, že si prostě nesedne a nestrčí do obálky vše potřebné. Pořád máme ještě 2 šampiony v zásobě už na ZLATOU CHOVKU, takže  letos se jen tak lehce rozběhneme a co potom :-(

V loňském roce se podařilo u 2 našich morčátek splnit hned 2 šampionáty a to České i Slovenské republiky a to u Here I am  Rainbow a Emičky Rainbow.   Pokud vše klapne, tak tuto řadu rozšíří za 2 týdny ještě Desperado Rainbow a Qíčala Rainbow, kterým chybí už poslední SK kartička v aduletech.

A z čeho jsme měly loni největší radost?  Bylo toho hodně.  Každý úspěch našich morčátek nás potěší a to pořád pro nás není fráze, ale přesto byly  vyjmečné okamžiky. Mezi ně se určitě počítá výstava v Nitře v lisopadu, kde přijel posuzovat anglický rozhodčí Darenn Fieldhause. Byly jsme pyšné, že naše morčátka patřila k té hrstce, která si odnesla kartičku a bodové ocenění 95b ( maximální počet zadaný na výstavě). Byli to Emička Rainbow, Desperado Rainbow, Qíčala Rainbow a každý z nich v jiném plemeni. Další takový velký okamžik mě sprostředkovala Kornélka přes telefon ( díky jí za to) a bylo to vítězství Sofi Rainbow ve třídě texelů, která byla obsazená opravdu kvalitně.

 V loňském roce jsme  si dovezli spoustu krásných morčátek. Přemýšlím, koho bych vypichla a jednoznačně nejlepší byla samička Ruda the Sweety´s , která už tu bohužel není :-(.  Další vynikající samice je Zara Hopenful farm, jejíž dcera v loňském roce vyhrála speciální výstavu BIS. Zara je nádherná samice, ale odchovat od ní děti není snadné :-(. Další import, který rozhodně vybočuje z řady je šampionka Švédska Eternity Lilla Rod, která sice dlouho nechtěla zabřeznout, ale nakonec nás obdařila 3 krásnýma holčičkama.

Na podzim se nám podařilo získat kvalitného samečka CH Travoltu Saxabara.  Bylo to bohužel za smutných okolností, kvůli zrušení  chovu u Dany Třískové, ale věříme, že Trávník se u nás má stejně dobře, jako u Dany.

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty, kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist